HOLOWANIE AUT CIĘŻAROWYCH TIR


Utrzymanie i obsługa TIRa czy autobusu jest bardziej kosztowna a najlepiej wie o tym pomoc drogowa dla aut ciężarowych.

POMOC DROGOWA AUTA CIĘZAROWE TIRWłaściciele tego typu pojazdów zapewne zastanawiają się, jakie są powody, dla których tak niewiele firm zajmuje się holowaniem ciężarowym tir, maszyn rolniczych czy innych potężnych pojazdów. Powodów jest tak naprawdę kilka. Pierwszym z nich jest oczywiście poziom trudności obsługi zleceń związanych z holowaniem ciężarowym tira, autobusu czy też maszyn rolniczych.


Tego typu usługa jest nie tylko trudna do wykonania ze względu na gabaryty pojazdów, ale też wymaga specjalistycznego sprzętu- zdecydowanie większego, niż w przypadku „tradycyjnej” pomocy drogowej.W ramach holowania aut ciężarowych oferujemy:

  • Transport i holowanie pojazdów ciężarowych TIR do 60 ton
  • Maszyny rolniczych, ciągników, autobusów i innych
  • Pojazdów ponad gabarytowych, ponadnormatywnych, gabarytów
  • Wózków widłowych
  • Wyciąganie z rowu
  • Dowóz paliwa
  • Zabezpieczenie miejsca kolizji


Ciężarowa pomoc drogowa. Tiry, ciągniki siodłowe i inne maszyny rolnicze.


Właściciele tego typu pojazdów zapewne zastanawiają się, jakie są powody, dla których tak niewiele firm zajmuje się holowaniem ciężarowym tir, maszyn rolniczych czy innych potężnych pojazdów. Powodów jest tak naprawdę kilka. Pierwszym z nich jest oczywiście poziom trudności obsługi zleceń związanych z holowaniem ciężarowym tira, autobusu czy też maszyn rolniczych. Tego typu usługa jest nie tylko trudna do wykonania ze względu na gabaryty pojazdów, ale też wymaga specjalistycznego sprzętu- zdecydowanie większego, niż w przypadku „tradycyjnej” pomocy drogowej.Holowanie ciężarowe tir, czyli ponadgabarytowa pomoc drogowa w Sosnowcu.


Auto holowanie tirów i autobusów w Sosnowcu jest jedną z najważniejszych usług dla firm transportowych, które posiadają w swojej flocie właśnie tiry, autobusy czy innego rodzaju pojazdy ponadgabarytowe. Przy kilkunastu, czy też kilkudziesięciu pojazdach, właściciele firm transportowych muszą brać pod uwagę fakt, że przy takiej ilości tirów czy autobusów statystycznie rzecz biorąc częściej dochodzi do usterek czy wypadków, w wyniku których niezbędne jest profesjonalne holowanie tira do bazy, tudzież autobusu do zajezdni.Pomoc drogowa tir. Mobilny serwis aut ciężarowych.


Każdy kierowca ciężarówki codziennie pokonuje setki kilometrów jeżdżąc niejednokrotnie w kilkutygodniowe trasy. Przemierzając kilka, a nawet kilkanaście krajów w czasie jednej podróży, zawodowi kierowcy tirów czy autobusów są narażeni na wiele nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Ciężarowa pomoc drogowa 24h ma wówczas ręce pełne roboty, bowiem pierwszym podjętym działaniem po przyjeździe na miejsce jest oczywiście próba naprawienia usterki w samochodzie ciężarowym.W jaki sposób pomaga mobilna pomoc drogowa tir? Ratownictwo drogowe.


Mobilny warsztat samochodowy dla aut ciężarowych przede wszystkim stara się naprawić usterkę na miejscu- tak, aby kierowca tira lub autobusu mógł spokojnie kontynuować podróż. Szczególnie, jeżeli auto ciężarowe przewozi ładunek niecierpiący zwłoki, ciężarowa pomoc drogowa musi w najszybszym czasie przywrócić auto do pełnej sprawności. Drobne naprawy na drodze nie są zatem niczym nowym dla ciężarowej pomocy drogowej tir.Holowanie tira, kiedy naprawa auta ciężarowego na drodze to za mało.


W momencie gdy okazuje się, że nie da się naprawić samochodu ciężarowego, autobusu lub maszyny rolniczej na drodze, wówczas jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest holowanie ciężarowe przez zespół pomocy drogowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy kierowca autobusu lub tira chciałby w wypadku nieplanowanego postoju finalnie jednak kontynuować jazdę, lecz należy wziąć pod uwagę fakt, że bezpieczeństwo jest na drodze najważniejsze. Dlatego też należy czasem uzbroić się w cierpliwość i zrozumieć, że holowanie ciężarowe do najbliższego warsztatu dla samochodów ciężarowych jest czasem niestety koniecznością.Ratownictwo drogowe dla tirów i autobusów. Usługi za granicą holowanie tira na terenie Europy.


Jak wcześniej wspomnieliśmy, w pełni zdajemy sobie sprawę ze specyfiki branży transportowej i turystycznej. Wiemy doskonale, że auta ciężarowe wyruszające z Polski przemierzają niejednokrotnie niemal całą Europę- po to, aby dowieźć załadunek lub pasażerów do miejsca docelowego. Dlatego też, nasz ciężarowa pomoc drogowa oferuje całą gamę usług dla pojazdów ciężarowych znajdujących się poza granicami kraju. Holowanie ciężarowe na terenie Czech, Słowacji czy nawet Chorwacji nie stanowi dla nas nawet najmniejszego problemu. Jeżeli zatem przydarzyła Ci się nieplanowana usterka, czy też kolizja lub wypadek- niezwłocznie się z nami skontaktuj, a pomożemy Ci nawet w najdalszych zakątkach Europy.Cennik ciężarowej pomocy drogowej i holowania ciężarowego.


Wielu kierowców, a także właścicieli firm transportowych zastanawia się nad cennikiem za usługi ciężarowej pomocy drogowej. Zacznijmy może jednak od tego, że być może część osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w sytuacji niezawinionego wypadku lub kolizji tira, autobusu czy maszyny rolniczej przysługuje nam bezpłatne auto holowanie ciężarowe na koszt sprawcy. Jeżeli nie przyczyniliśmy się do wypadku, w pełni należy nam się bezpłatna, ciężarowa pomoc drogowa które zapewni nam auto holowanie do najbliższego serwisu lub warsztatu samochodowego. Więcej! Przysługuje nam wówczas również bezpłatne zastępcze auto ciężarowe na koszt sprawcy.Holowanie maszyn rolniczych. Czy ciężarowa pomoc drogowa również w tym pomoże?


Jednym z częstszych problemów rolników (szczególnie w czasie wzmożonej eksploatacji ciągników i kombajnów wynikającej chociażby z jesiennych żniw) są problemy i usterki związane z maszynami rolniczymi. Nie jest tajemnicą, że uszkodzona maszyna rolnicza może skutecznie zatarasować ruch w obu kierunkach na danym odcinku drogi. Wówczas, ciężarowa pomoc drogowa ma zdecydowanie większą presję na holowanie maszyny rolniczej. Czas jest w takich przypadkach na wagę złota, zatem niejednokrotnie zaraz po przyjeździe na miejsce awarii, kolizji bądź wypadku zespół ciężarowej pomocy drogowej przystępuje od razu do holowania ciężarowego. Wszystko po to, aby jak najszybciej odblokować ruch na zablokowanym odcinku drogi.Ciężarowa pomoc drogowa 24h. Podsumowanie.


Za każdym razem, kiedy kierowcy ciężarowi wyruszają w trasę, powinni mieć zanotowany lub zapisany w pamięci telefonu numer do ciężarowej pomocy drogowej 24h. Wówczas, nawet jeżeli przydarzy się jakakolwiek niespodziewana sytuacja (od awarii i usterek, aż po kolizje i wypadki), kierowca będzie wiedział, gdzie szukać profesjonalnej ciężarowej pomocy drogowej. Dlatego też, jeżeli jesteś kierowcą ciężarówki, autobusu lub maszyny rolniczej- zawsze miej pod ręką telefon do zaufanej pomocy drogowej dla tirów czy innych potężnych maszyn. Pomoże Ci to zaoszczędzić mnóstwo czasu, stresu i nerwów!
Zapraszamy do kontaktu,

Zespół ciężarowej pomocy drogowej