MOBILNY SERWIS


Mobilny serwis 24h - oferujemy usługi drobnych napraw na drodze. MegaHol jest przygotowany na każdą okoliczność. Do wielu części zamiennych mamy dostęp przez 24h na dobę.

MOBILNY SERWIS 24hNa drodze mogą nam się przytrafić różne sytuacje. Nie mamy na nie wpływu, ale nasz samochód może zostać z ich powodu unieruchomiony. Często przyczyną jest błahostka, ale nie potrafisz, lub nie możesz osobiście pozbyć się usterki. Czasem zwyczajnie nie wiesz co się stało. To jest właśnie pole działania mobilnego serwisu. Nie ma konieczności przemieszczania pojazdu do warsztatu. Doświadczony mechanik przyjedzie z warsztatem na miejsce zdarzenia.


Mobilny serwis 24h – drobne naprawy na drodze.


Świat pędzi, a my wszyscy razem z nim. W trasie liczymy każdą minutę straty. Kiedy w drodze zatrzyma nas awaria zwykle potrzebujemy pilnej interwencji. Dostarczenie samochodu do warsztatu, gdzie potrzebne jest wolne stanowisko i wolny mechanik to oczywiście nieunikniona strata czasu. W wielu przypadkach można jednak inaczej.


Można skorzystać z naszego Mobilnego serwisu 24h, który obsługuje doświadczony mechanik. Nie wszystkie awarie da się usunąć na trasie, ale różne drobne naprawy już tak. Lista jest szeroka.


Na etapie zgłoszenia problemu ustalimy telefonicznie szczegóły. Przede wszystkim rodzaj usterki o ile będzie rozpoznana oraz markę i rocznik samochodu. Dzięki temu będziemy mogli podjąć decyzje o typie serwisu jaki należy wysłać na miejsce zdarzenia. Przedstawimy też, do zaakceptowania, szacunkowy kosztorys usługi. Państwo zdecydują czy nas przywołać.


Dysponujemy wykwalifikowaną ekipą mechaników i specjalistyczną flotą pojazdów serwisowych. Samochody serwisowe z mobilnym komputerem diagnostycznym. Szybkie mini warsztaty oparte o samochód osobowy. Mobilny warsztat wulkanizacyjny. W razie wątpliwości co do udanej naprawy może do państwa podjechać laweta lub autolaweta z wyposażeniem warsztatowym, a wraz z nią przygotowany mechanik, co pozwoli na sprawną zmianę decyzji i ewentualne odwiezienie unieruchomionego pojazdu do warsztatu.


Problemy z kołem – opony / felgi / hamulce


Każdemu się zdarza „złapać gumę”, ale już nie każdy kierowca jest wystarczająco przygotowany do wymiany koła. Może być kłopot z odkręceniem zapieczonych śrub. Bywa, że nie mamy klucza do kół, albo koła zapasowego. W grę wchodzi też zwykły brak doświadczenia.


Mobilny serwis24h szybko poradzi sobie z tym problemem. Mechanik błyskawicznie wymieni koło. W razie potrzeby dojedziemy z mobilną wulkanizacją lub dostarczymy odpowiednie koło dojazdowe. Zorganizujemy stosowną oponę dobierając markę i zużycie. Jeśli przypadkowo ulegnie uszkodzeniu felga dysponujemy możliwością dostarczenia zamiennika.


Szczególnie zimą może dość do zablokowania hamulca. Mróz i woda na drodze spowodowana rozsypywaną solą, to bez wątpienia wróg hamulców. Po kilku godzinach postoju samochodu, który właśnie zjechał z trasy w czasie mrozów, może się okazać, że hamulce zamarzły. Mechanik usunie tę usterkę bardzo szybko i będzie można podjąć dalszą podróż.


Do podobnej awarii może również dojść latem, ale wówczas przyczyny są poważniejsze. Trzeba będzie pewnie wymienić zapieczone okładziny hamulcowe. Taką naprawę również możemy wykonać na miejscu, ale już uszkodzenie układu hamulcowego będzie wymagało lawetowania samochodu do warsztatu.Kłopot z odpaleniem silnika – akumulator / styki / woda w baku


Awaryjne odpalanie silnika, zwłaszcza zimą, to jedna z najczęstszych usług jaką wykonuje Mobilny serwis 24h. Mróz „wykańcza” akumulatory, ale nie tylko on.


Przyczyną takiego stanu może być stary akumulator. Taki akumulator łatwo rozładować nawet latem, a tym bardziej zimą. Nie ładuje się tak skutecznie jak powinien. Łatwiej się przegrzewa. Zdarza się jednak, że podobne objawy ma całkiem nowy akumulator. Powodem może być awaria regulatora napięcia lub zaśniedziałe styki.


Mechanik z mobilnego serwisu szybko rozpozna przyczyny awarii i udzieli natychmiastowej pomocy. Zwykle już po rozmowie telefonicznej jesteśmy w stanie przygotować się do odpowiednich czynności. Łącznie z ewentualną wymianą akumulatora czy regulatora napięcia. Odpalenie silnika przy użyciu przewodów rozruchowych to tylko chwila dla mobilnego serwisu.


Oczywiście silnik może nie odpalać z wielu innych powodów. Być może trzeba będzie odwieźć samochód do warsztatu. Jednak zimą zdarzyć się może zamarznięcie pompy paliwa. To skutek wytrącania się z paliwa cząsteczek parafiny lub, coraz rzadziej, woda w paliwie. Zamarznięte powodują blokowanie się pompy. Z taką awarią mechanik poradzi sobie na drodze.Komplikacje z elektryką – bezpieczniki / żarówki / wycieraczki


Często się okazuje, że w naszym samochodzie wymiana żarówki to prawie nieosiągalna umiejętność dla kierowcy. Jazda bez świateł, szczególnie w nocy jest niebezpieczna i należy natychmiast usunąć usterkę. To drobna naprawa, ale jak że pożądany może być tutaj mechanik z mobilnego serwisu, który będzie umiał wymienić każdą żarówkę i dowiezie ją na miejsce awarii.


Podobnie jest z bezpiecznikami, których przepalenie potrafi unieruchomić samochód. Wówczas nie tylko należy je wymieniać, ale i dobrze by było zlokalizować przyczynę usterki.


Wyjątkowo złośliwa awarią jest wyjący alarm, a także zatrzaśnięte w samochodzie kluczyki. I w tych przypadkach można liczyć na naszego mechanika , który usterkę usunie obchodząc się z samochodem delikatnie.


W przypadku niedziałających wycieraczek możemy mieć do czynienia nie tylko z bezpiecznikiem , ale też z awarią silnika. Wówczas wymiana może być niemożliwa do wykonania w warunkach polowych i jest to uzależnione od marki i modelu pojazdu. Jednak jeśli będzie chodziło jedynie o wymianę piór w wycieraczkach mobilny serwis dowiezie odpowiednio dobrane elementy.Strapienie z płynami – brak paliwa / brak płynów / złe paliwo


Jest wiele różnych płynów w samochodzie, jeśli któregoś zabraknie zwykle samochód nie nadaje się do jazdy, a najczęściej nie mamy w bagażniku zapasowego płynu hamulcowego, czy do chłodnicy, nie wspomniawszy już o kanistrze z paliwem.


Jeżeli przyczyną awarii jest wyciek może to uniemożliwić, choć niekoniecznie, naprawę w terenie. Jednak kiedy usterka jest spowodowana nieuwagą kierowcy, zapomnieniem przed wyjazdem o sprawdzeniu poziomów płynów czy ilości paliwa w baku to taką awarię bez problemu usunie mechanik z mobilnego serwisu.


Uzupełnienie oleju, płynu hamulcowego czy płynu do chłodnicy jest uwarunkowane marki płynu i nie powinno się ich mieszać. Można co prawda użyć płynów uniwersalnych, ale jest to rozwiązanie zastępcze.


Jeśli chodzi o brak paliwa który czasami zaskakuje kierowców daleko od stacji benzynowej to bez problemu dowieziemy taką ilość która pozwoli do tej stacji dojechać.


Zdarza się jednak, że wlejemy do baku złe paliwo. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji należy zatrzymać się natychmiast kiedy zdamy sobie sprawę z pomyłki. Operacja wymiany takiego paliwa jest trudniejsza na drodze, ale możliwa do przeprowadzenia, więc i w tym przypadku nasz mobilny serwis może państwa wspomóc.