Transport maszyn budowlanych


Transportujemy wszelkie maszyny budowlane.

Transport maszyn budowlanychMaszyny budowlane to zwykle duży i ciężki sprzęt. Do jego transportu niezbędny jest specjalistyczny tabor i wyszkolona obsługa. Dysponuje nimi MegaHol. Przewóz takich maszyn jest jedną z ważnych usług w naszej szerokiej ofercie. Doświadczenie pozwala nam podjąć takie zlecenia na terenie całego kraju i zagranicą. Zawsze gwarantujemy profesjonalne podejście.


Nie ma zbyt wielu alternatyw kiedy w grę wchodzi transport maszyn budowlanych. Właściwie jedyne efektywne to transport z profesjonalną firmą przewozową lub samodzielny przejazd maszyny do punktu docelowego. Ten drugi sposób jest możliwy jedynie na krótkich dystansach i to pod warunkiem, że pozwalają na to drogi dojazdowe. Więc tak naprawdę właścicielom maszyn budowlanych pozostaje ten pierwszy wybór.


To pod wieloma względami będzie dobra decyzja. Przewożenie koparek gąsienicowych, walców drogowych, spychaczy, dźwigów, kruszarek, czy nawet wózków widłowych wymaga odpowiedniego sprzętu, którego stałe utrzymanie nie opłaca się firmom budowlanym. Dodatkowo niezbędna jest wyspecjalizowana ekipa kierowców. Pewniejsze będzie powierzenie cennej maszyny firmie która przewozem zajmuje się na co dzień.


Dlatego jest duża grupa firm specjalizująca się w takich usługach. Różnią się posiadanym taborem pojazdów, dostępnością terminów, doświadczeniem, a często również ceną usługi. Jesteśmy przekonani, że na każdym polu możemy wygrać z konkurencją oferując państwu najwyższej jakości usługę w przystępnej cenie.Relokacja maszyn budowlanych


Firmy budowlane czy drogowe bardzo często prowadzą prace na wielu budowach jednocześnie. W związku z tym szczegółowo planują wykorzystanie poszczególnych maszyn budowlanych na konkretnych frontach robót.


Stojąca bezczynnie wielka koparka gąsienicowa czy ciężki walec drogowy zaparkowany pod płotem tylko generują koszty. Niezmiernie ważna jest wtedy skuteczna relokacja sprzętu.


Chętnie podejmujemy współpracę w takim zakresie. Przywiązujemy wielką wagę do każdego etapu naszego działania. Staramy się być nie jedynie usługodawcą, ale partnerem w interesach. Nie tylko dostosowujemy się do planów klienta, ale jeśli to możliwe uczestniczymy w ich dogrywaniu. Odpowiedni wywiad pozwala nam na dobór idealnego środka transportu. Profesjonalne zabezpieczenia ładunku i wykwalifikowani kierowcy dają pewność dowiezienia sprzętu w nienaruszonym stanie.


Zdecydowanie jesteśmy zainteresowani podpisaniem długoterminowych umów na współpracę. Gwarantuje to, przy wspólnym ustalaniu harmonogramów, absolutną niezawodność naszych frachtów. Do jednostkowych zleceń podchodzimy z taką samą starannością, ale partnerskie umowy maja pierwszeństwo w ustalaniu terminów na przewozy.Transport HDS w transporcie maszyn budowlanych


Transport z wykorzystaniem hydraulicznych dźwigów samochodowych w wielu przypadkach znacznie ułatwia wykonanie zadania. Wszędzie tam, gdzie na miejscu odbioru lub dostawy przeznaczonej do transportu maszyny budowlanej nie ma wsparcia dźwigu, tam może zdać egzamin transport HDS.


Nie zmienia sytuacji fakt, że większa część maszyn może samodzielnie zjechać z platformy transportowej. Dzieje się tak dlatego że dźwig wielokrotnie pełni rolę asekuracyjną. Natomiast w przypadku maszyn budowlanych nie samojezdnych rozładowanie ich bez dźwigu jest po prostu niemożliwe. Agregaty prądotwórcze, kafary, kruszarki, podnośniki, żurawie, węzły betoniarskie i wiele innych nie nadają się do rozładunku siłą ludzkich rąk. Ponadto dochodzi cały szereg obiektów zaplecza budowy. W szczególności kontenery biurowe, socjalne, sanitarne czy magazynowe. To całe budowlane gospodarstwo wymaga częstych przeprowadzek, niejednokrotnie w miejsca jeszcze całkowicie niezagospodarowane. Trzeba więc jechać z dźwigiem samochodowym lub prościej – dysponować transportem HDS.


Na stanie firmy MegaHol jest wystarczająca gama pojazdów z HDS przystosowanych do transportu maszyn budowlanych. Usługę tą świadczymy od dawna i zatrudniamy przeszkoloną kadrę. Zdobyte doświadczenie przekłada się na jakość naszej pracy.


Oczywiście transport HDS wykorzystujemy również do transportu dłużycowego, przewozu kontenerów towarowych, domków holenderskich czy przesyłek paletowych.Naczepy do transportu maszyn budowlanych


Najczęściej wykorzystywaną do transportu maszyn budowlanych jest naczepa typu Tiefbett. To charakterystyczna naczepa niskopodwoziowa z tak zwanym balkonem z przodu i umieszczonym dużo niżej, zagłębionym podestem ładunkowym. Doskonała do przewozu koparek, spychaczy, walców. Wszystkie samobieżne, kołowe i gąsienicowe pojazdy z łatwością samodzielnie wjeżdżają na pokład naczepy i równie sprawnie ją opuszczają. Naczepy tego typy prawie nigdy nie są wyposażane w urządzenia HDS więc przy przewozach maszyn nie mobilnych konieczny jest dźwig lub inne urządzenie umożliwiające załadunek i rozładunek maszyny.


Równie popularną jest niskopodwoziowa naczepa typu Semi. To duża płaska platforma z możliwością poszerzenia i wydłużenia powierzchni załadowczej. Często wyposażona w standardzie w praktyczne najazdy o dużej nośności regulowane hydraulicznie. Umieszczone z tyłu naczepy są wystarczające by usprawnić załadunek wielu maszyn budowlanych również tych nie mobilnych.


Naczepa typu platforma ma standardową wysokość naczepy samochodu ciężarowego. W transporcie maszyn budowlanych wymaga wsparcia jakiegoś typu dźwigu. Często jednak wyposażona jest w urządzenie HDS zwykle wówczas nazywana naczepą samo-załadowczą. W tej wersji pokład ładunkowy jest przeważnie nieco krótszy.


Zawsze dopasowujemy typ naczepy transportowej do tworów, maszyn które mamy przewieźć. Decyzje podejmujemy wcześniej, w uzgodnieniu z klientem co daje pewność, że nic nas nie zaskoczy ani w czasie załadunku, ani w czasie transportu i rozładunku.Transport maszyn rolniczych i leśnych


Pragniemy zaznaczyć, że naszą specjalnością jest transport maszyn i nie ograniczamy się jedynie do maszyn budowlanych. Przewozimy również maszyny rolnicze. Siewniki, glebogryzarki, ciągniki rolnicze, sieczkarnie, prasy czy beczkowozy to są urządzenia których transportem zajmowaliśmy się już wielokrotnie. Przewoziliśmy też skomplikowane kombajny leśne. Jesteśmy przygotowani na transport każdej maszyny.


Stosujemy standardowe zabezpieczenia: kliny, łańcuchy, taśmy parciane, siatki transportowe, ale wielokrotnie nasze doświadczenie podpowiada nam użycie kilku metod jednocześnie. Przed transportem dokonujemy szczegółowego przeglądu maszyny. Chętnie wsłuchujemy się w uwagi właściciela. Zabezpieczamy detale. A ostatecznie każdy transport indywidualnie ubezpieczamy finansowo do wartości przewożonego urządzenia.


Jesteśmy otwarci by podzielić się naszym doświadczeniem w transporcie maszyn z naszymi klientami.