Kässbohrer K.SLH 3. Naczepa niskopodwoziowa w praktyce pomocy drogowej


Data wpisu: 30 sierpień 2023r.
Autor wpisu: MegaHol.pl

W dzisiejszym zglobalizowanym społeczeństwie, mobilność jest kluczowym aspektem naszego codziennego życia. Jednak zwiększająca się liczba pojazdów na drogach wiąże się także z coraz większą liczbą incydentów i awarii drogowych. W takich sytuacjach, pomoc drogowa jest niezwykle ważnym środkiem zapewniającym bezpieczeństwo na drogach i szybki powrót do normalności po wypadku. Jednym z niezastąpionych narzędzi w branży pomocy drogowej jest naczepa niskopodwoziowa.


Kässbohrer K.SLH 3. Naczepa niskopodwoziowa   	w praktyce pomocy drogowej


Naczepy niskopodwoziowe to specjalne rodzaje naczep, które charakteryzują się niskim profilem, pozwalając na łatwy załadunek i rozładunek ciężkich i dużych pojazdów oraz maszyn. W praktyce pomocy drogowej, naczepy niskopodwoziowe odgrywają kluczową rolę w różnorodnych sytuacjach

Pierwszym i najbardziej oczywistym zastosowaniem naczepy niskopodwoziowej w pomocy drogowej jest transport uszkodzonych pojazdów. Naczepa niskopodwoziowa, ze względu na swój niski profil i stabilną konstrukcję, umożliwia bezpieczny załadunek uszkodzonego pojazdu i przewiezienie go na wskazane miejsce.


Naczepa niskopodwoziowa marki Kässbohrer model K.SLH 3 gwarantuje pełną manewrowość nawet na bardzo wąskich zakrętach dzięki zastosowaniu trzech osi wyposażonych w hydrauliczny system skrętu o kącie do 42°. Co więcej, pojazd posiada zdalne sterowanie skrętem osi o nośności do 12 t, które automatycznie wracają do ustawienia neutralnego podczas jazdy na wprost. Dla pomocy drogowej, często pracującej w trudnych warunkach, naczepa niskopodwoziowa marki Kässbohrer model K.SLH 3 to bardzo dobre rozwiązanie. Niezwykle przydatnym dla pomocy drogowej  rozwiązaniem jest układ automatycznego, centralnego smarowania, który w naczepie K.SLH 3 został zaprojektowany w taki sposób, aby zminimalizować koszty konserwacji w trakcie długotrwałego użytkowania. Biorąc pod uwagę, że w pomocy drogowej cykle nieustającej pracy naczepy mogą być bardzo długie, zastosowanie dużej ilość punktów smarowania pozwala utrzymać naczepę w doskonałym stanie, zapewniając stałą gotowość do działania. Naczepa ta jest bardzo uniwersalną konstrukcją. 13 metrowa naczepa w pełnym rozsunięciu ma długość 19 450 cm z bezpośrednim pokładem ładunkowym wynoszącym 15,5 m długości. To w pracy pomocy drogowej rozwiązuje wiele problemów i oszczędza koszty na zakupach kilku naczep oraz usprawnia transport. Również boki można rozszerzać, choć tylko o 300 mm co tylko pozornie wydaje się nie wielką wartością. Kilka wariantów ramp i uchylana część tylna zdecydowanie poprawiają komfort załadunku i rozładunku.


Naczepy niskopodwoziowe stanowią nieodzowny element branży. To wszechstronne narzędzie jest nie tylko nieocenione dla  pomocy drogowej, ale także przyczynia się do większego bezpieczeństwa na drogach, zapewniając szybką i efektywną reakcję w sytuacjach awaryjnych. Jeśli jest wyposażone w tak poprawiające bezpieczeństwo detale tym bardziej możemy polecać jej zakup. Naczepa Kässbohrer K.SLH 3  to stosunkowo nowy model, w naszej katowickiej pomocy drogowej dopiero przymierzamy się do jej zakupu, ale nasze doświadczenie podpowiada nam, że będzie to doskonały wybór.

Prześlij ten artykuł dalej: