Pomoc drogowa czy autoholowanie?


Data wpisu: 21 marzec 2021r.
Autor wpisu: MegaHol.pl

Często kierowcy podczas wypadku lub kolizji stoją przed wyborem – pomoc drogowa Chrzanów, autoholowanie, może próba samodzielnego holowania pojazdu? Zazwyczaj myślimy, że pomoc drogowa a autoholowanie/autolaweta to to samo, w końcu obie firmy oferują te same usługi. Otóż nie. Dziś wyjaśnimy ci różnicę między tymi dwoma firmami i doradzimy ci, który numer lepiej będzie wykręcić.


Pomoc drogowa czy autoholowanie?


Czym zajmuje się pomoc drogowa Chrzanów?


Wypadki chodzą po ludziach. Co zrobić w momencie kolizji lub wypadku, jeśli twój samochód nie nadaje się do dalszej jazdy? Zadzwonić po pomoc drogową! Jest to zdecydowanie najszybsza i najbezpieczniejsza opcja. Czasem szkoda, może wydawać się niewielka, a po kilku tygodniach oddajemy samochód do mechanika, ponieważ coś “stuka”, coś “skrzypi”, dopiero wtedy okazuje się, że wcale nie ucierpiało tylko obramowanie rejestracji, ale i znacznie więcej. Zdecyduj się więc na pomoc drogową. Czym różni się ona od autoholowania? Przedstawimy ci to na przykładzie naszej oferty.W naszej ofercie znajdziesz:

  • pomoc drogową 24h/7 (laweta, assistance, wyciąganie z rowu, dowóz paliwa, zabezpieczenie miejsca kolizji, holowanie autolaweta, lawetowanie pomoc drogowa 24h);
  • autolawetę (holowanie aut osobowych do 2,5t, holowanie aut dostawczych do 8t, laweta do przewozu ludzi i uszkodzonego auta, holowanie bez przeglądu, ważnych badań technicznych, po wypadku czy awarii);
  • holowanie tirów ciężarowych;
  • skup aut;
  • bezpłatne holowanie z OC sprawcy;
  • mobilny serwis;
  • wulkanizacja 24h mobilna;
  • warsztat mechaniczny;


Czym zajmuje się autoholowanie/autolaweta?


Jak więc sam widzisz pomoc drogowa w Chrzanowie to naprawdę szeroka oferta, nie tylko na sytuację w których miałeś wypadek czy kolizję, ale i na nagły brak paliwa, problem z pojazdem czy nawet wulkanizacja lub skup aut. Autoholowanie czy autolaweta to jednak sama usługa przewozu pojazdu, który jest uszkodzony lub powypadkowy. Nie ma możliwości naprawy samochodu na miejscu czy dowóz paliwa do punktu, w którym tego paliwa ci zabrakło.  Niektóre firmy czy to pomoc drogowa czy autolaweta oferują np. samochody zastępcze na czas naprawy twojego pojazdu, ale to musisz już sprawdzić w danej firmie.


Dla przykładu w naszej ofercie znajdą Państwo załadunek, transport oraz rozładunek uszkodzonego pojazdu z kolizji drogowej. Oferujemy wypożyczenie auta zastępczego na okres trwania likwidacji szkody przez firmę ubezpieczeniową. Cała przyjemność kosztuje cię okrągłe 0 złotych! Wszystko rozliczane jest z OC sprawcy kolizji drogowej. Co do innych usług, polecamy zerknąć do naszego cennika. Ceny są bardzo zróżnicowane, ze względu na brak możliwości dokładnego sprecyzowania co się wydarzyło i jaka usługa musi zostać wykonana.Co jest lepszym rozwiązaniem – pomoc drogowa czy autoholowanie?


Jaki numer warto zapisać? Nasza odpowiedź brzmi oba lub jeden, ale do kompleksowej firmy. Nie ma sensu posiadać w telefonie milion numerów, gdzie jedna firma oferuje rzecz X, inna rzecz X i Y, a jeszcze inna rzeczy od A do Z. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie firmy (pomocy drogowej), która pomoże ci w każdym nagłym wypadku. Jak wybrać tę najlepszą? Zwróć uwagę na ofertę oraz na cennik. Jeśli firma funkcjonuje całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, z pewnością jest to ogromny aut, przecież samochody nie psują się tylko we wtorki o 12:00.


Ważne są nie tylko usługi, ale i ich ceny. Zazwyczaj to ceny są powodem, dla którego rezygnujemy z pomocy drogowej i próbujemy samodzielnie holować pojazd. Ten proces jest jednak dość skomplikowany i to nie tylko pod względem prawnym. W przypadku samochodu z automatyczną skrzynią biegów często jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Dla młodego czy niedoświadczonego kierowcy taki manewr może być bardzo stresujący, dlatego najlepiej jest zadzwonić po pomoc drogową.

Prześlij ten artykuł dalej: